Přejít na hlavní menu

Martin Tůma

advokát a vedoucí týmu specializující se vedle litigací i na stavebnictví
Máme energii vyhrávat za vás!

Martin Tůma

Seznamte se

Martin zastává pozici advokáta a vedoucího týmu. Věnuje se především sporové agendě, s níž má bohaté zkušenosti z rozsáhlých a komplikovaných kauz, týkajících se zejména pojištění, výstavby, dopravy, nájmů a celé řady dalších odvětví. Tyto zkušenosti Martin dále zúročuje i v rámci agendy stavebního práva, kde pomáhá klientům s realizací výstavbových projektů, včetně zastupování před úřady a správními soudy. Úspěšně také absolvoval Ph.D. studium zaměřené na otázky náhrady škody, o které také pravidelně publikuje.

Vzdělání

Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Ph.D. studium

2018-2024

 

Univerzita Karlova, Právnická fakulta

2011-2017

 

Tilburg University, Nizozemsko, zahraniční stáž

2015-2016

Praxe

endors, advokátní kancelář s.r.o.

od 2022, advokát a vedoucí týmu

 

KŠD Legal advokátní kancelář s.r.o.

2021-2022, advokát

 

JŠK, advokátní kancelář s.r.o.

2018-2021, advokátní koncipient

 

Baker & McKenzie advokátní kancelář s.r.o.

2017-2018, advokátní koncipient

Jazykové znalosti

čeština
angličtina
 

Publikace

Předpoklady vzniku nároku na ušlý zisk za mimořádných okolností s ohledem na dosavadní judikaturu českých soudů – kapitola v publikaci kolektivu autorů Povinnost a odpovědnost v civilním právu hmotném a procesním. Speciální problémy. Wolters Kluwer, 2022.

 

Dopady pandemie COVID-19 do různých oblastí soukromého práva s důrazem na oblast náhrady škody – kapitola v monografii Kysela, J. a kol: Reakce právního systému České republiky na covidovou pandemii. Praha: Leges, 2022.
Newsletter
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři